Торгівля запасами Держрезерву України на Прозорро.Продажі

Держрезерв є спеціалізованою установою, яка була створена по наказу Кабміну України у 1991 році. Разом із цим, законодавчі органи затвердили перелік товарів, які повинні вноситися до державних резервів України. Функціонування Державного агентства з питань резервів України регулюється положенням номер 517, яке було затверджено ще у 2014 році.

Згідно з інформацією цього положення, Держрезерв є частиною виконавчої гілки влади. Контроль установи здійснюється за допомогою Кабінету міністрів. Пряме керівництво – Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського гос-ва. Головна мета існування Держрезерву – впровадження державної політики у сфері використання та зберігання матеріальних резервів. У 2015 році почалися реформи, які, завдяки новому керівництву, сприяли збільшенню ефективності управління та повній реорганізації процесів, пов’язаних з веденням господарської діяльності у Держрезерві.

Переваги продажу списаних фондів держрезерву на аукціонах «Прозорро.Продажі»

Головний офіс установи розташовано у Києві, існує 33 держ. підприємства майже у всіх областях України. Має у власності такі об’єкти:

 • Склади із холодильними камерами (7од)
 • Хлібокомбінати (6од)
 • Хлібні бази (4од)
 • Нафтопереробні заводи (5од)
 • Науково-дослідний комплекс

Держрезерв має 70 різних найменувань продукції стратегічного значення, яку установа повинна зберігати, це:

 • Основні продукти харчування
 • Промислова сировина
 • Нафта та паливо

Крім цього, існує ще 3800 пунктів по продуктам мобілізаційних резервів sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve. Протягом довгого часу, Державний резерв України мав статус закритої установи, але завдяки новій політиці організації, спрямованої на прозорість перед громадськістю, Держрезерв став відкритим для реалізації зайвих активів. Тими товарами, які підлягають списанню, тепер можна торгувати через електронну систему Прозорро, яка пропонує повністю публічні і відкриті кожному українцю аукціони. Усе це було б неможливе, без проведення сучасних реформ в установі.

Процес продажу зайвих активів Держрезерву України на електронних аукціонах

Система публічних сучасних електронних аукціонів ProZorro. Sale, була створена завдяки спільним зусиллям таких установ, як:

 • Волонтерські та громадські організації;
 • Державні органи;
 • Національний банк України;
 • ФГВ;
 • Міжнародні донори;

Організації вдалося зробити 21 млрд. гривень прибутку. Більшість із цих коштів пішла у державний бюджет країни. За допомогою офіційних електронних майданчиків, підключених до «Прозорро.Продажі», є можливість швидкого продажу великих партій товарів, отримання прибутку за них, без зайвої бюрократії.

Все, що стосується електронних аукціонів Державного резерву України, є у відкритому доступі, тому що за торгівлею ProZorro.Sale ведуть ведеться нагляд десятків громадських організацій, преси та звичайних зацікавлених українців. У разі будь-якого порушення процедури торгів, це буде одразу зафіксовано, та прийде до широкого розголосу в ЗМІ.

Щоб стати учасником відкритих аукціонних торгів, громадянам потрібно пройти реєстрацію на майданчику «Української енергетичної біржі» — sale.ueex.com.ua. Для своїх клієнтів ми можемо обіцяти повну технічну підтримку.

При виникненні будь-яких проблем, операторами нашого сall-центру буде проведена розгорнута консультація та вирішено ваше питання. Також, рекомендуємо підписатися на наші ресурси, а саме – Email розсилку та канал у Телеграмі, щоб першим дізнаватися про всі новини у сфері електронних торгів та системи ProZorro.Sale.