Що повинен зробити переможець електронних торгів Прозорро та в чому її переваги

Якщо учаснику електронних торгів, що проводилися відкрито в системі Прозорро.Продажі, вдалося перемогти, то далі розпочинається наступний етап його взаємодії з продавцем лоту. Розрахуватися з покупцем за придбане майно переможець аукціону повинен в установлений термін, а саме – протягом 10 днів з моменту оголошення його переможцем.

Необхідна до сплати сума буде вказана в протоколі торгів. Ця сума буде визначатися, як різниця між вартістю лоту та винагородою організатору.

Після того, як покупець переведе кошти на рахунок продавця, державним виконавцем буде підготовлений відповідний акт про проведений аукціон. Далі цей акт буде переданий переможцю.

Останній крок – це отримання свідоцтва про право власності на придбаний лот та реєстрація цього права. Для цього переможцю аукціону потрібно буде звернутися до уповноваженого органу. По такій схемі на електронних торгах можна придбати будь-яке майно як державної, так і приватної форми власності. Реалізується на торгах також і арештоване майно, про що написано тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-areshtovanogo-majna-v-ukraini-na-majdanchiku-saleuubcomua/.

Переваги системи Прозорро для покупців

Тут зібрана широка база лотів усіх видів: від нерухомості до канцелярського приладдя, тому завжди можна знайти потрібний товар. Для того, щоб придбати його, не потрібно навіть виходити з дому, так як торги проводяться в онлайні в режимі реального часу.

Усі учасники аукціону знаходяться на рівних правах, тому торги є чесними. Спостерігати за їх ходом можуть усі бажаючі, серед яких можуть бути як звичайні спостерігачі, так і представники органів контролю. Також торги можуть бачити і представники масової інформації. Завдяки цьому аукціони є прозорими та відкритими.

Крім цього дана система забезпечує надійне зберігання електронних документів. Доступ до них не зможуть отримати сторонні особи. Безпека аукціонів гарантується, ніякого стороннього втручання не буде ні в хід торгів, ні стосовно їх результату.

Дані учасників є закритими аж до моменту оголошення переможця. Дізнатися, хто саме переміг в аукціоні, можна буде лише після закінчення торгів. Завдяки цьому забезпечуються рівні умови участі для усіх. Таким чином представник малого бізнесу може конкурувати на рівних умовах з великою компанією за право придбати лот.