Реалізація конфіскату на онлайн аукціонах системи Prozorro.Sale

На сьогодні уряд України розробляє механізм налагодження процесу продажу арештованих активів. Причиною цього стало зростання кількості майна, яке було вилучене органами виконавчої служби. Але доступ до продажу даних активів тривалий час обмежувався для величезного кола потенційних покупців.

Процедурами продажу вилученого майна на інтернет аукціонах протягом 5-ти років, з 2015 до 2020 року, переймалася система держави, а отже мала величезні привілеї. Як наслідок, зростала тіннєва складова ринку, що призводило до виникнення скандалів та корупційних схем, що ставали центром уваги ля преси.

Нові правила продажу вилучених активів

До 2020 року організаторами аукціонів відбувалося підлаштування процедури під конкретного покупця, наприклад, під час ведення торгів абсолютно свідомо занижувалися ціни.

На противагу, у системі «Прозорро.Продажі» конфісковані та арештовані активи реалізовуються за відкритими та сучасними механізмами. Дякуючи цьому, виникає чесна ринкова конкуренція між потенційними покупцями державного та комунального майна. Як наслідок, майно, конфісковане виконавчою службою потрапляє до рук нових власників швидко, поповнюючи Державний бюджет.

У системі онлайн торгів Prozorro.Sale протягом 4-х років відбулося 345, 3 тисячі торгів за участі 27 800 покупців, адже вся процедура реалізації майна проходить прозоро та незаангажовано. Онлайн торгівля на таких платформах здійснюється у таких напрямках:

  1. збут та оренда нерухомих об’єктів;
  2. мала приватизація;
  3. придбання ордеру на використання земних надр.

Збут конфіскованих та арештованих об’єктів на торгах Prozorro.Sale

Стара система збуту вилученого майна не забезпечувала прозорого процесу через наявність корупційних механізмів, а тому державна казна втрачала величезні гроші.

На даний час успішно функціонує система онлайн аукціонів, а також створено Реєстр вилучених активів. Цей факт призводить до вигідного продажу таких об’єктів, тому що учасниками процесу являються:

  • установи державного значення;
  • представники приватних підприємств;
  • члени громадськості.

Спільну роботу з офіційними платформами системи Prozorro.Sale схвалюють українські партнери та представники антикорупційних організацій, тому що протягом більш як 4-х років процес продажу конфіскату проходить абсолютно відкрито та ефективно. Бути в курсі актуальних новин у сфери торгів на онлайн майданчиках можна, відвідавши сторінку за посиланням https://megasale.com.ua/realizatsiya-areshtovanogo-majna-v-ukrayini-na-auktsionah-prozorro-sale/.