Коли не варто брати участь в боротьбі за окремі лоти?!

Електронні торги – це далеко не досконала процедура. Досить часто, про аукціони й тендери говорять виключно з позитивного боку. Не дивлячись на всю надійність та контроль зі сторони системи ПроЗорро, всі чудово розуміють, що деяким учасникам вдається проводити свої махінації та змовлятися з організаторами.

Такі випадки – це серйозне порушення правил. Більш того, подібні лоти дуже часто відволікають увагу нормальних користувачів, які подають заявку та надіються на те, що вона буде дійсно розглянута.

Насправді, все-таки існує декілька моментів, які можуть допомогти в визначенні таких учасників. Ці моменти можна брати до уваги навіть в тому випадку, якщо вас зацікавили саме державні тендери. ПроЗорро на Українській Універсальній Біржі пропонує учасникам величезну кількість лотів, широкий функціонал та всі умови для того, щоб учасникам було зручно конкурувати з іншими компаніями.

В яких випадках краще не відправляти свою заявку на участь?!

Таких моментів не так багато, але враховуючи подібні рекомендації, ви можете зекономити свій же час та не витрачати його на ті заявки, які точно не будуть для вас цікавими.

Визначити можливу змову можна, звертаючи увагу на такі моменти, як:

  • Великий відсоток перемоги в торгах – це майже неможливо, щоб одна компанія постійно вигравала в торгах, знаходячись зі всіма конкурентами в рівних умовах. Більш того, іноді конкуренти пропонують навіть більш економічно вигідні умови;
  • Постачальник має більшу кількість виграних контрактів, аніж процедур, коли він брав участь в самих торгах. Це один з найбільш явних признаків в того, що учасник може мати досить серйозні контракти з організаторами;
  • Коли певна група постачальників постійно перемагає в закупівлях, причому роблять це поступово;
  • В випадках, коли вартість самого контракту відрізняється від того, що було вказано в системі ПроЗорро.

Якщо більш серйозно поглибитись в це питання, то можна сміливо сказати, що пунктів набагато більше. 

Ви можете брати до уваги ті моменти, які вважаєте за потрібне. Краще за все, щоб ви частково звертали увагу на всі рекомендації. Це особливо актуально в тому випадку, коли мова йде про поради досвідчених спеціалістів. 

Головне в електронних торгах – це не поспішати в тих кроках, які мають серйозну роль на подальший хід торгів. Краще зайвий раз подумати, щоб не допустити неприємної помилки.