Чи можна придбати конфіскат?

Київ можна впевнено назвати культурною столицею України. Популярність цього міста багато в чому пояснюється туристичної привабливістю. Також тут сформовані відмінні умови для ведення бізнесу, так як щорічно сюди приїжджають понад 5 мільйонів внутрішніх і зовнішніх туристів. Але для успішного старту багато хто вдається до кредитування.

Пандемія коронавируса внесла свої зміни в плани підприємців, внаслідок чого багато хто не зміг повноцінно виконати боргові зобов’язання. І щоб погасити заборгованість, державні органи нерідко вдаються до крайніх заходів, заарештовуючи майно. Тепер це відмінна можливість отримати якісний товар або навіть нерухомість за привабливою ціною.

Як це працює?

З 2015 року в Україні введено державний нормативно-правовий акт, що регламентує реалізацію конфіскованого майна в рамках публічних торгів. Але спочатку хороша ініціатива з часом перетворилася на джерело корупції і недофінансування бюджету (в тому числі і місцевого). Тому в 2019 році було прийнято рішення розробити і запустити державну платформу «Прозорро», завдяки якій вдалося значно спростити публічні торги, зробивши їх, як відомо за назвою, прозорими для всіх зацікавлених сторін.

В цілому, це проста процедура, в якій є маса своїх тонкощів. Тому портал uub.in.ua пропонує розібратися в специфіці всіх дій, правил і так далі.

Щоб взяти участь в торгах, необхідно пройти реєстрацію, а потім уважно ознайомитися з переліком доступних лотів, правилами і так далі. Після завершення торгів користувач отримує на свою пошту повідомлення з подальшими інструкціями. Все максимально швидко, просто і якісно.

Примітно, що правила аукціону передбачають внесення застави в розмірі від 3 до 10 відсотків від початкової вартості лота. Наприклад, якщо продається конфіскований ноутбук ціною 6000 гривень, при заставі 5% треба буде сплатити 300 грн.

Які категорії речей присутні в каталозі?

Для ознайомлення з повним каталогом конфіскованого майна слід перейти на офіційний сайт uub.in.ua, або на сам портал «Прозорро». Як на першому, так і на другому ресурсі безкоштовно проводяться консультації від профільних експертів.